26
atolů
272
slunečných dní
12
leteckých společností
Základní informace
Maledivy (Maledivská republika) jsou ostrovním státem na jihu Asie v Indickém oceánu. Tvoří je stejnojmenné souostroví – řetězec korálových atolů, počínající 500 km jihozápadně od břehů Indie a táhnoucí se v délce zhruba 800 km severojižním směrem. Celkově Maledivy sestávají z 1196 ostrovů, z nichž obydleno je zhruba 200. Kromě toho, že má pohádkově bílé, nádherné pláže a blankytně modrý oceán dosahuje celoročně okolo 27C, vás ohromí i podmořský život a přátelská "pohostinnost" místních lidí, která na vás zanechá hluboký dojem. Za návštěvu stojí také hlavní město Malé, které svojí rozlohou 1,6 km2 a zalidněností téměř 200 tisíc lidí si získalo titul město s nejvyšší hustotou obyvatelstva.
Fakta
Hlavní město: Malé
Jazyk: Divehi
Náboženství: Islám
Časové pásmo: (UTC+5)
1.977247
73.536104
Najděte svůj resort
Jak bude Vaše
cesta vypadat
Přílet na Maledivy
1
Odbavení zavazadel
2
Doprava na ostrov
3
Přivítání
4
Ubytování
5
Užijte si dovolenou
6
O vízách
Pokud jste českým občanem a plánujete zůstat na Maledivách do 30 dnů, nepotřebujete vízum. Nutností je platný cestovní pas ještě min.6 měsíců. Při vstupu do země vyplňujete imigrační formulář, který dostanete již v letadle.
Na co si dát pozor
Na Maledivy je přísný zákaz dovozu alkoholu, vepřového masa, drog, narkotik a pornografický materiál. Ze země se nesmí vyvážet korály a ostatní úlovky z mořského dna. Porušení celních předpisů je přísně sankciováno. Očkování do země není nutné. Může být požadováno očkování proti žluté zimnici v případě, že cestovatelé přijíždějí z oblastí, kde se tato choroba vyskytuje.
Oblečení je důležité přizpůsobit místnímu rovníkovému klimatu, proto je vhodné lehké světlé oblečení, pokrývka hlavy, sluneční brýle s UV filtrem, opalovací krém s vysokým ochranným filtrem a hydratační krémy po opalování. Vzhledem k vlhkému podnebí se doporučují oděvy z bavlny. Určitě si s sebou nezapomeňte zabalit alespoň nejzákladnější potápěčské vybavení tj. potápěčské brýle a šnorchl.
Sledujte nás
Kontaktujte nás
Potřebujete poradit nebo jste nenašli všechny informace? Kontaktujte nás prostřednictvím e-mailu. Odpovíme obratem.